ШТО ПРАВИМЕ - Компоненти за автомобилски жици

што правиме

Се фокусираме на синџирот на снабдување на индустриите за автомобилски жици.Ние сме производител и продавач на големо на компоненти за автомобилски жици, вклучително куќишта на конектори, терминали, жичени заптивки, кутии со осигурувачи, заштита и обвивка за кабли, врски и штипки за кабли, алат за алат и прицврстувачи за жици, системи за цевки и спојници за производство на посно, итн. Ние соработуваме и со светски брендови и со кинески OEM брендови.Сите делови се инсталирани во главните автомобилски марки и најпродаваните модели на возила.И ние обезбедуваме услуга за купување во еден чекор.Само испратете го она што ви треба и ајде да работиме заедно како партнери.

Табела насодржинатазаоваа страница

Не е лесно да се воведат сите аспекти на сите материјали и алатки за автомобилски жици, па затоа подготвивме многу информации на оваа страница за вас.За да бидете сигурни дека можете брзо да ги најдете информациите што ги сакате, го подготвивме овој директориум со содржина што ќе скокне на соодветната локација кога ќе кликнете на него.

ПроизводиКатегорија

Нашата производна линијае многу широк, што ги вклучува сите фази на производство на автомобилски ремен.Има производствена опрема и алатки во фазата на подготовка на проектот и различни материјали во фазата на производство на проектот.

Направете понуда
НашиотКоординираниБрендови

Обезбедуваме различни брендови за секој тип на производи.Само брендовите со висока репутација можат да влезат во нашиот систем на добавувачи.Овие брендови вклучуваат кинески брендови и не-кинески брендови како подолу:

 • Брендови-Кинески брендови (4)
 • Брендови-Кинески брендови (8)
 • Брендови-Кинески брендови (2)
 • Брендови-Кинески брендови (5)
 • Брендови-hgkuy
 • Брендови-Кинески брендови (3)
 • Брендови-Кинески брендови (7)
 • Брендови-Кинески брендови (1)
 • Брендови-FDJ
 • Брендови-bytru
 • Брендови-nbvcytf
 • Брендови-nbuy
 • Брендови-куити
 • Брендови-mhjgkiu
 • Брендови-mbniuyt
 • Брендови-mnbviuy
 • Брендови-mhgiuy
 • Брендови-jhgf
Зошто US
 • КОНКУРЕНТНА ЦЕНА

  КОНКУРЕНТНА ЦЕНА

  Имајќи корист од нашиот моќен систем за купување, големиот залихи и добрите односи со фабриките, можеме да обезбедиме многу конкурентни цени на нашите клиенти.

 • КУПУВАЊЕ ЕДНО СТАП

  КУПУВАЊЕ ЕДНО СТАП

  Нашата производна линија ги опфаќа сите процеси на производство на автомобилски жици.Можете да ги купите речиси сите производи што ви се потребни преку нас, за да ви помогнеме да заштедите време и да ги купите трошоците за логистика.

 • СОВРШЕНА ПРЕТПРОДАЖБА И УСЛУГА ПО ПРОДАЖБА

  СОВРШЕНА ПРЕТПРОДАЖБА И УСЛУГА ПО ПРОДАЖБА

  Можеме да ви помогнеме да ги потврдите точните делови бр. и да обезбедиме различен квалитет за вашиот избор.И ако имате какви било прашања пред продажбата или после продажбата, веднаш ќе ве вратиме.

 • БЕСПЛАТНИ ПРИМЕРОЦИ

  БЕСПЛАТНИ ПРИМЕРОЦИ

  Пред формалната нарачка, ќе ви обезбедиме примероци за тестирање, а овие примероци се бесплатни.Во исто време, гарантираме дека ќе ја испорачаме стоката целосно во согласност со примероците.

 • МАЛ МОК И НАВРЕМЕНА ИСПОРАКА

  МАЛ МОК И НАВРЕМЕНА ИСПОРАКА

  Можеме да прифатиме мали нарачки, дури и нарачки за примероци.Малата нарачка треба да се испорача генерално 3-5 работни дена.Времето на носење на поморските нарачки е само 20-45 дена.Ние разбираме дека времето значи живот и брзина.

 • КОНТРОЛА НА КВАЛИТЕТ И ТРОШОЦИ

  КОНТРОЛА НА КВАЛИТЕТ И ТРОШОЦИ

  Целта на нашето управување со трошоците и квалитетот е да се добие долгорочна и трајна конкурентна предност, со цел да се развива долго време, таа се заснова на долгорочни стратешки цели.

Текот на процесот&ВРЕМЕТРАЕЊЕ Проценка

Направете барање (1 ден)

Направете барање (1 ден)

Направете барање (1 ден)

Можете да ни ја испратите вашата листа со прашања по е-пошта или да изберете што ви треба од нашата веб-локација и потоа да го додадете во вашата кошничка, а потоа да ни испратите порака заедно со вашата кошничка.Подобро е да го опишете вашето барање, како што се вашиот проект, бренд или барања за квалитет, Количина, време на усвојување итн.

Проверка и понуда (1-5 дена)

Проверка и понуда (1-5 дена)

Проверка и понуда (1-5 дена)

Ќе ги потврдиме точните делови што ви се потребни и ќе ви го подготвиме нашиот ценовник.Можеби ќе треба да разговараме со вас за да ги разјасниме вашите барања за детали.Нормално ќе помине 1-2 дена.Ако она што го добивме е цел проект, можеби ќе треба подолго време.

Потврда на примероци (1-10 дена)

Потврда на примероци (1-10 дена)

Потврда на примероци (1-10 дена)

Ќе ги собереме примероците за ваша проверка во рок од 1-3 дена, а потоа ќе ви ги доставиме, времето за испорака е вообичаено 3-7 работни дена според растојанието и навременоста на услугата на експресната компанија.Ако можеме да ги потврдиме деловите со број на делови и/или фотографии, нема потреба да испраќаме повеќе примероци

Сметка за плаќање (1 ден)

Сметка за плаќање (1 ден)

Сметка за плаќање (1 ден)

Откако и двајцата ќе ги потврдиме деталите за Проформа-фактурата, ве молиме одете во вашата локална банка и договорете го плаќањето соодветно.И не заборавајте да ни ја доставите вашата банкарска уплатница.

Производство и пакување (3-40 дена)

Производство и пакување (3-40 дена)

Производство и пакување (3-40 дена)

Подготовката на нарачката ќе започне веднаш по вашата уплата, можеме да ја завршиме и да извршиме испорака во рок од 3-10 дена за експресна и воздушна нарачка и 15-40 дена за поморска нарачка според вашата купена количина.

Меѓународен превоз (3-45 дена)

Меѓународен превоз (3-45 дена)

Меѓународен превоз (3-45 дена)

Материјалите и компонентите на приклучокот за жици ќе ви бидат испратени по море, воздух или курир.Ќе ги добиете во рок од 15-35 дена за поморска испорака, 5-10 дена за авионска испорака и 3-5 дена за курирска испорака (DHL, UPS, FDX, TNT, ARAMEX и сл.).Контактирајте со нас ако ви треба каква било помош околу испораката.

КлиентОсврти

 • Многу сум среќен што работам со нив.Она што најмногу ме импресионираше е тоа што еднаш итно ни требаа 1000 парчиња куќиште и терминали со една ролна, кои и двете се мали и евтини производи.Меѓутоа, другите наши добавувачи или имаа високи цени или немаа залиха.Само тие, цената е најдобра, а робата ја доставија следниот ден.

  >>Повеќе
  Мохит Кумар

  Мохит Кумар

  Индија

  Специјалист за набавка

 • Нашата соработка трае повеќе од осум години.Да бидам искрен, сменивме и добавувачи, но ова искуство само ни кажува дека тие се нашиот најдобар избор.Тие не се само наш добавувач, туку и наш врвен партнер.

  >>Повеќе
  Има

  Има

  Египет

  Техничар

 • Ние сме мала компанија за производство на жици, на која и требаат многу производи.Најголем дел од потребите за набавки се кратки нарачки и мали нарачки со голема фреквенција.Тие често ги завршуваат нарачките повеќе од очекуваното.Обезбедува голема поддршка за подобрување на задоволството на нашите клиенти.Благодарам!

  >>Повеќе
  Диего Гаона

  ДИЕГО ГАОНА

  Парагвај

  Главен менаџер

 • Неверојатно е да се работи со нив.Има огромен инвентар за мојот избор.Тие секогаш дејствуваат брзо, без разлика дали се работи за голема или мала нарачка.Дефинитивно ќе продолжам да работам со нив.

  >>Повеќе
  Ренди Браун

  Ренди Браун

  Обединета држава

  Менаџер на снабдувачки синџири

Блог
Гледај Повеќе
Најчесто поставувани прашања
1. Дали обезбедувате оригинални брендови на делови, како што се TE, AMP, KET, Molex, JST, Yazaki, APTIV итн.?

Да, ги обезбедуваме овие оригинални делови и кинески брендови.И имаме голем инвентар за овие оригинални марки делови.Ако ви требаат итно, ве молиме контактирајте не.

2. Дали сите ваши производи се прикажани на веб-страницата?

Не, тие не се сите наши производи.Ве молиме контактирајте со нас ако не го најдете тоа што ви треба од нашата веб-страница.

3. Како можете да ми помогнете да ги најдам точните конектори, терминали или жичени заптивки бр. ако не го знам бројот на нивните делови?

Разбирам дека е тешко да се потврдат точните делови за овие мали конектори, терминали или заптивки со жици.Сепак, можеме да ви помогнеме според вашите основни информации за техничарот.Само испратете ни ги вашите фотографии, а останатото препуштете ни се.

4. Дали можете да се справите со целосно проектот вклучувајќи ги сите материјали?

Да, можеме и веќе успеавме во неколку различни проекти.Ги обезбедуваме сите конектори, терминали, жичени заптивки, ленти, врски и штипки за каросерија, кутии со осигурувачи, брановидни цевки, ПВЦ цевки итн.

Оставете ја вашата порака